W poszukiwaniu idealnego noża

Nóż składany Sog RhinoJeżeli chcesz zostać stałym bywalcem biwaków, lubisz wędrówki niezależnie od tego czy po lesie czy w górach z pewnością wiesz, jak ważne jest posiadanie dobrej jakości noża przy sobie. Choć obecnie „w modzie” są duże noże takie, jak kukri, maczety czy noże z głownią stałą, nie bez podstawy to noże składane cieszą się największą popularnością wśród osób, które są doświadczone w survivalu.

Problematyczne noże

Podczas różnych wędrówek niejednokrotnie możemy potrzebować pomocy innych osób, na przykład szukając noclegu, podwózki czy jedzenia. Nie możemy jednak oczekiwać, że w środku nocy złapiemy stopa, gdy ktoś zobaczy w naszym bagażu ogromny nóż. Tutaj noże składane pokazują swoją ogromną zaletę – są niewielkich rozmiarów i można je łatwo schować. Równocześnie zachowują one wszystkie te pozytywne cechy, którymi mogą pochwalić się noże o stałej głowni.

Jaki musi być idealny nóż?

Przede wszystkim niezawodny. Dlatego też warto kupować noże składane renomowanych firm, nawet w sytuacji, gdy są one nieznacznie droższe od tych produkowanych przez nieznane firmy. Istotne jest również prawidłowe „traktowanie” noża – czyszczenie go, nie wbijanie w ziemię. Niepisaną zasadą jest również to, aby nigdy nie pożyczać swojego noża.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Survival i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *