Opisujemy wiatrówkę

Wiatrówka Crosman RemingtonDokładnej daty powstania wiatrówki nie dało się do tej pory ustalić. Szacuje się, że została skonstruowana w okolicach XVI wieku, a wiadomo na pewno, że uznano ją za broń diabła, ponieważ po wystrzale z lufy nie wydobywał się ogień ani dym. Początkową niechęć i strach pokonała europejska szlachta, używając wiatrówek do polowań, austriaccy żołnierze w wojnie z Napoleonem, o „bezdymnym gromie” krążyły opowieści wśród Indian.
Nie tylko zabijanie – militaria na igrzyskach.
Pierwsze skojarzenie z hasłem „wiatrówka” jest polowanie na kaczki. Dopiero po chwili przyjdzie druga myśl – strzelectwo na olimpiadzie, konkurencja w wesołym miasteczku. Karabin pneumatyczny faktycznie wykorzystywany jest w sportach wyczynowych (strzelectwo tarczowe, tzw. match, Field target, Silhouette) oraz celach rekreacyjnych, a w niektórych krajach, gdzie jest to dozwolone, służy do odstrzału drobnych zwierząt i szkodników.

Rodzaje wiatrówek:
– wiatrówki zasobnikowe (PCP) – najdokładniejsze, najcelniejsze; śrut wyprowadzany z lufy za pomocą sprężonego powietrza pod bardzo wysokim ciśnieniem;
– wiatrówki zasilane dwutlenkiem węgla – łatwe do obsługi, tanie i łatwe w eksploatacji;
– wiatrówki sprężynowe – śrut napędza sprężyna i tłok, klasyczne i sprawdzone rozwiązanie strzeleckie.

Wiatrówki możesz zobaczyć również tutaj: http://www.protarget.com.pl/pol_m_Wiatrowki-170.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii Militaria i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *